En liten hårboll

En liten hårboll

Jag måste presentera en liten krabat jag träffade i stallet idag. Kila-Kerstin heter hon - visst är hon underbar? Det syns nog inte på bilden hur liten hon faktiskt är, men hon får lätt plats i två händer. Kattungar är nog bland det sötaste som finns - visst är det så?

Anledningen till att jag var i stallet var för övrigt för att jag hoppade in på en ridlektion, då det var några som inte kunde idag. Jag funderar dock på att fortsätta i den gruppen, det finns nämligen en plats ledig. Jag behöver något att göra, samtidigt som det känns lite trist att rida ungefär en-två gånger i halvåret. Det får nog bli så! Jag behöver röra på mig lite.

Sandra | 2008-08-29 (09:29)

Neeej, vad söööt! <3

Skriv ny kommentar

Innehållet i detta fält är privat och kommer inte att visas publikt. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.
  • Tillåtna HTML-taggar: <a> <em> <strong>
  • Rader och stycken bryts automatiskt.
  • Webbadresser och e-postadresser görs automatiskt till länkar.

Mer information om formateringsmöjligheter