Sommarvibbar

Sommarvibbar

När vädret är så härligt som nu så är det svårt att undvika sommarkänslan. Vad passar bättre då än ett besök i skärgården? Igår passade jag och Matilda på att hälsa på pappa ute på Brännö. Det var riktigt längesedan jag var där ute (pappa träffar jag givetvis ändå) så det var kul att komma ut lite. Förutom lite fika, käk och fotande i trädgården då blev det givetvis en tur med motorbåten. Härligt!

...och eftersom grillat är den enda riktiga sommarmaten så plockade jag och Christian fram grillen och käkade ute på gården idag!

Baconlindade dadlar borde alla testa!

Linda | 2008-05-15 (10:47)

Dina bilder är alltid så himla fina!! Åh!

Bergodalvana | 2008-05-14 (11:08)

Otroligt vackra och somriga bilder!

Åsa | 2008-05-13 (23:34)

Hedvig: Roligt att du tycker det :)

Pernilla: Ja visst är det!

Jorunn: Ja det förstår jag. Havet är speciellt. 28 grader var inte så dåligt, förstår att det blir för varmt emellanåt.

Ina: Tack. Ja visst är det härligt?

Ina | 2008-05-13 (20:57)

Foton med sommarkänsla :) Fint!

Jorunn | 2008-05-13 (19:01)

Sommarkänslor är trevligt :) Saknar havet här, Tyskland är väldigt vattensnålt... Men vi har typ 28 grader ute (för varmt för att va ute för länge alltså)

Pernilla | 2008-05-13 (10:14)

Grillat är gott :D

Hedvig | 2008-05-12 (09:37)

wow, har just hittat denna sidan. massor med bra tips! tack så mycket!

Skriv ny kommentar

Innehållet i detta fält är privat och kommer inte att visas publikt. If you have a Gravatar account associated with the e-mail address you provide, it will be used to display your avatar.
  • Tillåtna HTML-taggar: <a> <em> <strong>
  • Rader och stycken bryts automatiskt.
  • Webbadresser och e-postadresser görs automatiskt till länkar.

Mer information om formateringsmöjligheter